سرپرستی روزنامه اقتصادی آسیا در مشهد
 • ساخت و تغییر پروفایل های مختلف در اندروید با Profile manager
 • جشن تولد لامبورگینی با "میورا اونتادور"
 • خودروهای ارزان سوزوکی کیفیت یا تسخیر بازار
 • سیاستهای ویژه برای فروش محصولات پژو در ایران
 • مشاور وزیر صنعت : قرارداد سیتروئن با ساپیا مبارک است
 • ضعف نظارت وزارت صنعت بر خودروسازان!
 • مرسدس کلاس E کوپه در حال تست با پوشش استتاری
 • فیشهای حقوقی و آدرسهای اشتباه
 • تولید ۲ مدل سواری متوقف شد
 • تولید ۲ مدل سواری متوقف شد
 • رسوایی میتسوبیشی درباره میزان مصرف سوخت، مربوط به خودروهای ژاپنی است نه آمریکایی
 • رسوایی میتسوبیشی درباره میزان مصرف سوخت، مربوط به خودروهای ژاپنی است نه آمریکایی
 • نیازمند یک خط اعتباری برای جذب سرمایه گذار و آغاز پروژه هستیم/ براساس حمایت های قطعی، می توانیم برنامه زمانبندی اعلام کنیم
 • آغاز طرح ضیافت ماه مبارک رمضان در خراسان رضوی
 • حق ۴۹۰هزار کارگر در جیب ۱۶ مدیر دولتی
 • تست cs35 در کاشان/شاسی بلندی متفاوت که در سایپای کاشان مونتاژ می شود
 • نویسنده کتاب موج سوم، درگذشت
 • برج سلمان مشهد در آتش سوخت
 • پیامدهای رسمی گوگل و آمازون در ایران
 • کدخبر: 1706
  یادداشت/ امیر راعی فر
  فیشهای حقوقی و آدرسهای اشتباه

  تاریخ سیاسی دو دهه اخیر در کشور به خوبی موید این نکته است که در بزنگاههای سیاسی خاص گروهی اقتصادی که فعالیتهای مالی خود را در لوای واکنشهای سیاسی می پوشانند با دستاویز قرار دادن اتفاقاتی که روح اجتماعی مردم را هدف قرار می دهد ...

  چندیست از سوی عده ای از فعالان سیاسی-اقتصادی شاهد رفتارهایی هستیم که که در برهه های زمانی مختلف به صورتهایی متفاوت مسبوق به سابقه بوده است.

  رفتارهایی که بیش از جنبه های اجتماعی و روشنگرانه, دارای رگه های پر رنگ تسویه حسابهای گروهی می باشد.

  با نگاهی گذرا به جریان افشا کننده این اتفاق نامیمون به سادگی میتوان به گرایشات و اهداف این جریان لجام گسیخته قانون ستیز پی برد.

   

  تاریخ سیاسی دو دهه اخیر در کشور به خوبی موید این نکته است که در بزنگاههای سیاسی خاص گروهی اقتصادی که فعالیتهای مالی خود را در لوای واکنشهای سیاسی می پوشانند با دستاویز قرار دادن اتفاقاتی که روح اجتماعی مردم را هدف قرار می دهد سعی در غیر شفاف تر کردن جغرافیای سیاسی و فرهنگی دارند تا از این شرایط تحت مدیریت خود بیشترین بهره برداری را داشته باشند.

   

  سردادن شعار وا اسفای فرهنگی و پرداختن به موضوع حجاب بانوان, تنگ کردن حریم خصوصی افراد, دخالت در امور شخصی و روابط انسانها, تاثیرگذاری در فرآیندهای قانونی و فراقانونی جهت نیل به اهداف بعضا اقتصادی گروهی خاص که تماما یا دستاویز قرار دادن احساسات مذهبی و یا تحریک روحیه عدالت خواهی مردم  انجام میگیرد, جملگی نسخه تکراری است که باز هم این روزها افق سیاسی کشور را درنوردیده است.

   

  پرداختن به داستان افشای پرداختی های دولتی و پر رنگ کردن ضابطه های ناهنجار مالی حاکم در سیستم پرداختهای افراد خاص از جانب کسانی کلید خورده است که خود سالیان سال در همین چرخه اقتصادی مشغول برداشتهایی مالی بوده اند.

   

  نکته اساسی اینجاست که گروه افشاگر مورد نظر به چه دلیل بازه زمانی فعلی را برای پروسه شفاف سازی مالی برگزیده اند.

   

  به چه دلیل با نزدیک شدن زمان انتخابات حلقه اقتصادی -سیاسی فوق الذکر به یاد حقوق حقه ملت افتاده است.

   

  چرایی رفتارهای عوام فریبانه این جریان آنجا شفاف تر می شود که بدانیم قانون این گونه پرداختها در دولت عدالت محور احمدی نژاد رنگ اجرا گرفته است و تا به امروز هم در به همان پاشنه چرخیده است.

   

  دولتی که کوچکترین پاسخگویی به نهادهای مشخص شده قانونی نداشته و تنها در راستای رسیدن به اهداف بعضا اقتصادی خود گام برمی داشته است, امروز داعیه دار حقوق ملت شده تا بار دیگر با سواستفاده از احساسات اجتماعی راهی برای بدست کرفتن گلوگاههای اقتصادی کشور بیابد.

   

   باز هم همان شعار نخ نمای "بگم بگم" اینبار از حنجره های جدید و با همان روش پوپولیستی مغایر با واقعیت درونی این رفتار سیاست کشور را مورد هجمه ای قرار داده است که متاسفانه فعالان مدنی هم در این دام گرفتار شده اند.

   

  فارغ از غیر قابل قبول بودن این گونه پرداختها و سازوکار غیر منصفانه حاکم در بروکراسی اداری کشور آنچه از اهمیت ویژه ای برخوردار است پرداختن به مدعیان این جریان و علت یابی آن می باشد.

   

  ریشه یابی اخبار منتشر شده در رابطه با دریافتهای مورد بحث به سادگی ما را به سرمنشایی می رساند که خود در زمره موثرترین گروه اقتصادی حاکم در کشور است. گروهی که یک روز با "دیوث خواندن " هنرمندان و یک روز با فشار اجتماعی به بانوان به بهانه حجاب سعی در راضی نگه داشتن بدنه اجتماعی خود دارد و یک روز با بازی کردن نقش یک مصلح اجتماعی سعی در احقاق حقوق ملت میکنند و حقوقهای سرسام آور مدیرانی را منتشر می کنند که آنها نیز جزیی از همین کل را تشکیل میدهند.

   

   این نقشه دسته چندم اصولگرایی  هوشیاری فعالان عرصه خبر و مطبوعات  را میطلبد تا با نگاهی عمیقتر, این پروپوگاندای مطبوعاتی را تنها بعنوان یک  امر مخلصانه تلقی نکنند و با نگاهی عمیق تر سعی خود را معطوف به افشای روندهای گذشته و حال این گروه نمایند.

  کلید واژه ها
  فعالان سیاسی- اقتصادی- فعالیت های مالی- واکنش های سیاسی- احساست مذهبی-انتخابات
  نظرات
  اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید. اولین نظر را شما ارسال کنید.
  ارسال نظر  مطالب مرتبط